Co zrobić z pękniętą szybą w kominku?

Dobrze jest kupić części do kominka po okazyjnej cenie, ale jeszcze lepie kupić taki model, co do którego możemy mieć pewność, że będzie dobrze serwisowany, na przykład w prozaicznym przypadku pęknięcia szyby w kominku.

Gdy szyba pęknie…

Nie każdy wie, że szyba kominkowa zwykle posiada osobną gwarancję. Warto wiedzieć jednak, że gwarancja taka nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych. Jeśli szyba pęknie pod wpływem temperatury to co innego. Wtedy dobrze serwisujący producent wymienia szybę na własny koszt w ślad za zgłoszeniem przez nas wady.

Odradza się z całą mocą rozpalanie w kominku z pękniętą szybą. Jest to nie tyle niebezpieczne, co nierozsądne. Nie mówiąc już wcale o paleniu w kominku gdy zdjęte są drzwiczki.

Jak zamówić szybę kominkową?

Jeśli kominek jest zakupiony u dobrego producenta, wyłączając markety budowlane, z wymianą szyby nie będzie problemu. Gorzej lub najgorzej jeśli produkt to przysłowiowy „no name”, wówczas trzeba się liczyć z zamawianiem szyby hartowanej u szklarza i zakładaniem samemu lub z pomocą opłaconego fachowca.

Montaż szyby kominkowej

Zdjęcie szyby jest bardzo proste, bo jest ona przykręcona do drzwiczek od wewnątrz. Pozostaje kwestia uszczelki, którą można założyć ponownie razem z nową szybą lub dokupić i odpowiednio przyciąć na wymiar.