Kratki – estetyczny niezbędnik

Szeroki jest wybór kratek, pod każdym względem. Rozmaite są kształty, wielkości, materiały z jakiego są wyprodukowane oraz szeroki jest wybór designu. Jesteśmy dziś świadkami, gdy do lamusa odchodzą zwykłe białe kratki, zastępowany tymi wymyślnymi i estetycznymi.

Do czego służą kratki wentylacyjne?

Kratka to estetycznie zakończony ostatni etap przewodu wentylacyjnego oraz w przypadku kominków powietrznych wylot ciepłego powietrza. Kratka to miejsce wydostawania się ciepłego powietrza na pomieszczenie z systemu grzewczego. Kratka po prostu zakrywa dziurę w ścianie. Zwykle kratka jest kołnierzem, w którym producent umieszcza siatkę.

Anemostat – ładniejszy brat kratek

Regulacją gospodarującą powietrzem może też być anemostat nawiewny lub wywiewny. Anemostaty oznaczają przestrzenne i ukierunkowane rozpraszanie strumienia powietrza. Tworzywem produktu jest blacha aluminiowa, plastik, aluminium, a nawet drewno. Dostępne są też modele rozprowadzające powietrze w kilku różnych kierunkach.

Jak rozmieszczać kratki i anemonstaty?

Podstawowa zasada rozmieszczania kratek i anemostatów jest układ, który wolny jest od wzajemnego zakłócania się przepływu powietrza.