Kominek narożny – co należy wiedzieć

Kominek to zapewne świetna sprawa w domu, który ma pełnić wszystkie „domowe” potrzeby. Kominek stwarza klimat przytulny. Któż nie ma takiego wrażenia na widok tlącego się w kominku ognia. Natomiast znakomity kominek to kominek narożny, który łączy izby w jedno, na przykład salon, kuchnie i jadalnie. Przy czym należy podkreślić, że konstrukcja kominka narożnego daje niepowtarzalna okazję oglądania ognia z wszystkich trzech stron.

Otwarty czy zamknięty?

Przyjmując koncepcje kominka narożnego jako swoje najlepsze rozwiązanie, trzeba też pomyśleć o dwóch sprawach, mianowicie czy kominek ma być otwarty czy zamknięty, bowiem pierwszy daje więcej uroku, co oczywiste, ale mniej pragmatyzmu grzewczego, podczas gdy kominek zamknięty jest dodatkowo i bezpieczniejszy niż otwarty, i pełnić może funkcje grzewcze.

Jaka obudowa?

Kominek narożny, jako łącznik trzech niekiedy stref, a zwykle dwóch na pewno, powinien pasować swą estetyką do wszystkich łączonych przez siebie przestrzeni. Sugeruje się nieraz wygląd neutralny poprzez otynk i pomalowanie, ale mogą to być właśnie jaskrawe barwy na zasadzie kontrastu, kiedy kominek sam w sobie zostaje stylistycznym kontrapunktem dla całości.