Jaki kominek do drewnianego domu?

Istnieje ostatnio trend związany z domami drewnianymi, ciepłymi, estetycznymi i ekologicznymi. Czy kominek nada się w związku z tym do takiego dom? Odpowiedź brzmi tak, a nawet lepiej – TAK. Kominek do drewnianego domu to świetne rozwiązanie, które dopełnia jego urok i osobliwość.

Wkład kominkowy

Do domów drewnianych zaleca się kominki z wkładem, kominki zamknięte, by dobrze zabezpieczać ogień przed kontaktem z drewnem. Jest tez opcja tak zwanej kozy, czyli kominka wolnostojącego i przenośnego, oczywiście również z drzwiczkami ze szkłem żaroodpornym lub zabudowanymi.

Obudowa

Obudowa kominka w domu drewnianym powinna być niepalna, ale to za mało, bowiem rozwiązanie powinno gwarantować, że rozgrzane elementy obudowy nie będą mieć żadnego styku z drewnem. Mogą to być na przykład płytki ceramiczne, kamień, cegła lub specjalny metal.

Czyszczenie

Zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem komin od kominka powinien być czyszczony przynajmniej 4 razy do roku. To również odnośnie nasze polisy na dom, ponieważ te wymogi obowiązują również w tej sprawie.

Bioalternatywa

Zawsze można zainstalować biokominek i dom nie straci na tym, ale zyska. Jest rozwiązaniem alternatywnym, tym nie mniej dobrym i nie rodzi żadnego ryzyka. Przeciwnie. Biokominek jest na 300% bezpieczny.