Jakie zalety posiada kominek gazowy

Kominki gazowe to praktyczne urządzenia komfortowe w obsłudze, bo sterowalne zdalnie przez pilota. Ponadto kominek nie wymaga on regularnego oczyszczania, a co więcej, bywa, że i butli.

Kominek gazowy nie potrzebuje komina, dlatego jest urządzeniem z pełną dowolnością montażową. Jedyne czego potrzebuje to umieszczenia przewodu powietrzno-spalinowego na zewnątrz lub na dachu. Przepisy natomiast zawsze dopuszczają kominek gazowy tam, gdzie nie może być tradycyjny. Kominek gazowy oznacza przede wszystkim ekologiczność, bowiem nie wydziela substancji charakterystycznych dla kominka tradycyjnego. Ponadto komora spalania bywa najczęściej zamknięta, stąd wnętrze pomieszczeń jest w pełni bezpieczne, w przeciwnym razie dopływ gazu zostaje odłączony a urządzenie wyłączone.

Jeśli właścicielowi chodzi o komfort, to z pewnością kominek gazowy będzie idealny. Kominek gazowy to przede wszystkim coś zamiast biokominka. Jedynym wymogiem jest ograniczenie ze względu na kubaturę pomieszczenia, nie mniejszą niż 8m3. Prawo budowlane mówi o instalacji kominków gazowych do 21 kW w domach jednorodzinnych, a do 5 kW w domostwach wielorodzinnych.

Krótko mówiąc, jeśli są ograniczenia z kominkiem tradycyjnym, to kominek gazowy jest najlepszym rozwiązaniem.