Sprytne sposoby na przechowywanie drewna

Właściwe przechowywanie drewna do kominków może iść w parze z pewnego rodzaju sprytem, więc powiedzmy słowo i na ten temat.

Estetyka przede wszystkim
Pierwsza rzecz to oczyszczanie szyby – pokryta sadzą skutecznie eliminuje to na czym wielu najbardziej zależy, stanowiąc wątpliwą ozdobę i wpływając negatywnie na stwarzaną przez ogień atmosferę. Warto też raz na jakiś czas sięgnąć po odkurzacz by oczyścić obudowę. To jednak wciąż za mało, jeśli oczywiście ma być dobrze. Wiążącą klimat miejsca sprawą jest otoczenie kominka, czyli te miejsca bezpośrednio przy nim, gdzie przygotowujemy drewno do palenia.

Drewno do kominka – ozdobą salonu
Pierwsza metoda to ułożenie drewna przy kominku w wymyślne stosy, znane choćby z filmów. Inne rozwiązanie to znany z reklam stojak na drewno w każdej, nawet nowoczesnej formie. Dobrym przykładem może być udający tradycje kosz na drewno.

Zamiast podsumowania
Często drewno przechowywane jest na zewnątrz. Szczególnie późnojesienną porą to dość ryzykowne, bo drewno ulega zawilgoceniu, dymiąc przy tym niemiłosiernie ilekroć włożyć je do kominka. Trzeba więc zadbać o miejsce przy kominku, takie, by drewno mogło wstępnie przeschnąć.