Kominek wiosną i latem – czy jest potrzebny?

Wiosną i latem zmienia się target kominka, nie jest wtedy już bowiem urządzeniem stricte do ogrzewania pomieszczeń. Natomiast wciąż istnieje przecież walor estetyczny, poza którym ogień w kominku może przysmażyć dobry kawałek mięsa.

Kominek do ogrodu

Jeśli idzie tylko o walor estetyczny, to możemy zainwestować w biokominek, który równie dobrze co w pomieszczeniu spisze się na tarasie, werandzie lub w ogrodzie. Biokominek nie jest w cale wielkim wydatkiem, podobnie niską cenę ma biopaliwo. Tym nie mniej fajnym rozwiązaniem wychodzącym poza estetykę jest taki przenośny kominek, który może być z jednej strony mobilny, z drugiej natomiast posiadać palenisko na ogień z drewna oraz ruszt, na którym można odbyć fajnego grilla.

W letniskowym domku

Tradycyjny kominek w domku letniskowym służyć może cały rok. Latem, wieczorem, gdy nie chcemy już komarów, przenosimy się z tarasu do domku zamykając za sobą drzwi. Siadamy wtedy przed kominkiem wolni od trosk swędzenia.

Kominek z płaszczem wodnym

Wokół komory spalania jest umieszczany płaszcz wodny. Latem kominek z płaszczem wodnym zmienia swą funkcje z ogrzewania, na przykład podłogowego, na ogrzewanie wody.