Biokominek czyli jak nie przepłacać za ciepło w domu

Dziś kominek może mieć każdy – taka diagnoza nasuwa się sama, jeśli tylko podąża za nią odpowiednia wiedza, bowiem istnieją obecnie możliwości wstawiania do mieszkań biokominków, które nie generują spalin. Zatem takie urządzenia, które wcale nie potrzebują żadnych dodatkowych rozwiązań techniczno-architektonicznych.

Urządzenie ekologiczne i ciche – to w dużym skrócie biokominek. Zasilany biopaliwem kominek, który oferowany jest w przeróżnych wersjach, stojących, leżących czy wiszących, do każdego wystroju wnętrza. To naprawdę niesamowite, że jeszcze dekadę lub dwie temu, było to nie do pomyślenia, co dziś jest standardem na kieszeń zwykłego Kowalskiego.

 

Biokominek przede wszystkim ma tą niezwykłą zaletę, że nie tylko nie generuje spalin, ale wydziela parę wodną, zwilżając w ten sposób powietrze mieszkań wysuszonych często przez mocne centralne ogrzewanie. Mowa tu także o astmatykach lub cierpiących na różne alergie osobach, dla których biokominek to strzał w dziesiątkę. Biopaliwo jest przy tym względnie tanie, więc kominek tego typu potrafi przepracować całe dnie na bardzo niskim budżecie, niemal kieszonkowym.

Wreszcie walorem biokominka jest sam widok żywego ognia kominkowego, widok łagodny i uspakajający po ciężkim dniu.