Biokominek -zawieś, postaw, wbuduj

Gdy decydujemy się na biokominek, znaczy że zapoznaliśmy się z tematyką i wszystko gotowe by z tematem ruszyć. Wiemy po pierwsze, że to alternatywa pod względem warunków mieszkaniowych, bowiem na przykład mieszkamy w bloku. Po drugie wiemy już, że biokominek jest eko. Po trzecie, że kosztuje stosunkowo niedużo względem funkcji jakie ma nam zapewnić. Po czwarte w końcu, biokominek jest przedmiotem ze wszech miar mobilnym.

Biokominek w ścianie

To bardzo dobre rozwiązanie, gdy biokominek ma naśladować kominek tradycyjny. Niestety traci on wówczas cechę mobilności, za to stwarza niepowtarzalny klimat w mieszkaniu tak jak tradycyjny kominek w domu. Oczywiście do nabycia są jak najbardziej specjalne obudowy do takich rozwiązań. Może to być nawet odpowiednik kominka tradycyjnego narożnego, który łączy salon, kuchnię i na przykład przedpokój.

Biokominek w stoliku/na stoliku

Ustawiony na dowolnym meblu biokominek na pewno się sprawdzi. Może to być stolik, biurko czy szafka, natomiast wyobraźmy sobie miejsce dla akwarium, a skojarzenie samo zaprowadzi nas do odpowiednich miejsc.

Biokominek wiszący

A dlaczego nie miał by wisieć? Takie możliwości stwarza, więc warto wziąć to pod uwagę, jeśli w domu są na przykład dzieci. Sam pomysł jest dobry.