Strefa relaksu z kominkiem w roli głównej

Również dla producentów kominków wyznacznikiem dyskursu jest komfort wszystkich, którzy chcą wejść w posiadanie kominków. Mowa w końcu o strefie relaksu, mając na uwadze, że dla każdego relaks może oznaczać co innego.

Rozmiar się liczy…

Słabo blefują Ci którzy twierdzą, że rozmiar się nie liczy. W przypadku kominka rozmiar to druga w kolejności cecha. To ze względu na rozmiar istnieje znaczne zróżnicowanie produktów, od tradycyjnych, po nowoczesne – na przykład niewielkie biokominki z możliwością umieszczania urządzenia na ścianie, odpowiadające powiedzeniu „małe a cieszy”.

Tymczasem z drugiej strony cieszy też wielu duży, rustykalny, żeliwny kominek, dający wrażenie ciężkiej ostoi dorobku pokoleń, a jeśli jeszcze takowy jest obłożony naturalnym kamieniem, to można mieć pewność, że wzmocni w niektórych instynkt gniazda.

Ustawienie ma znaczenie…

Kominek może stanąć w samym sercu domu, czyli w salonie na dole, w honorowym miejscu, na środku. Może też jednak stanąć na którejś ścianie bocznej, ustępując miejsca na przykład telewizorowi, jako jego kontrapunkt. Trzeba przy tym pamiętać, że dostęp do kominka winien być swobodny, a odległość między paleniskiem a meblami właściwa.