Kominek i małe dziecko

Dziecko także w domu wymaga specjalnej opieki, zwłaszcza jeśli w domu jest kominek. Trzeba uważać, by maluch nie poparzył się, bo pewnie lubi dotykać wszystkiego, badać i sprawdzać, dokładnie na miarę swej dziecięcej, ciekawskiej natury.

Małe dziecko i duża troska

Istnieją dobre sposoby na zabezpieczenie kominka, lub raczej dziecka – przed kominkiem i jego gorącą szybą. Można dziś kupić choćby drewniany płotek osłaniający gorące elementy kominka przed dziecięcą ciekawością, równie też dobre są osłony metalowe lub szklane ekrany. Swoją drogą można wychowywać dziecko w duchu ostrożności, czyli spokojnie wytłumaczyć, dlaczego nie warto dotykać szyby kominka lub innych gorących elementów.

Mądry Polak przed szkodą!

Swoją drogą dobrym rozwiązaniem jest kominek w kącie pokoju. Dziecko i jego ciekawość nie są wówczas tak narażone. Można też, i to się zaleca przede wszystkim, inwestować nieduże pieniądze w warstwy izolujące gorące elementy paleniska. Nic jednak nie zabezpieczy dziecka przed niespodziewanym tak jak dobra szkoła. Dziecko powinno mieć świadomość przekazaną od rodzica, który spokojnie jest w stanie wytłumaczyć, czym grozi kontakt skóry z gorącym.