kominek jako dekoracja

 

Dziś każde warunki mogą być dobre dla chcącej mieć taki sprzęt osoby, zgodnie z porzekadłem „dla chcącego nic trudnego”. Mądrość ludowa i w tym wypadku wystarcza.

Kominki a prawo budowlane

Prawo nie pozwala na budowę kominków w mieszkaniu w bloku, a także hotelach, pubach czy restauracjach. Do tego, Przewidziana prawem kubatura pomieszczenia nie może być mniejsza niż 30 m3. I co wtedy? Zacytujmy znów „Dla chcącego nic trudnego”.

Kominki gazowe czy elektryczne?

Jeśli posiadamy przewód dymowy, sprawa jest prosta, bowiem możemy mieć kominek gazowy, który doskonale imituje wszystkie efekty kominka tradycyjnego. Jeśli nie ma dostępu do przewodu dymowego, sprawa wciąż i niezmiennie jest otwarta, ponieważ można umieścić kominek elektryczny. I mimo że nie daje on dużo ciepła, to odpowiada walorom dekoracyjnym.

A może biokominek?

Odpowiedź brzmi, jeśli da się, to tak, ponieważ to biokominek opalany jest etanolem. Na dodatek w nowoczesnym biokominku – w odróżnieniu choćby od elektrycznego – płonie żywy ogień. Jest on też łatwy w eksploatacji, ale i sporo tańszy w utrzymaniu na przykład od gazowego. Zachętą są różne rodzaje biokominków, na przykład ścienne, a nawet ogrodowe.