Zobacz, jak może wyglądać salon z kominkiem

Jesienne wieczory potrafi odmienić kominek i to co się w nim dzieje. Przychodzą wtedy ponure myśli, jednak jeśli w kominku jest napalone, to być może nawet jest miejsce na miłość..

Kominek pełni dwojaką funkcję, o czym wiedzą właściciele kominków. Z jednej strony to funkcja użyteczna, z drugiej estetyczna, przy cym ta druga bywa też funkcją psychologiczną, ważne więc jakiego typu kominek posiadamy.

Kominek narożny

Kominek narożny jest przeznaczony do łączenia pomieszczeń. Potrafi perfekcyjnie podnieść rangę obu pomieszczeń naraz, zarówno salonu czy dużego pokoju, oraz kuchni. Ogień w kominku narożnym może być oglądany z wszystkich trzech stron.

Kominek ekologiczny

Kominek ekologiczny, idealny dla małych pomieszczeń, nazywany też biokominkiem, potrafi być prawdziwą ozdobą mniejszych pomieszczeń, również z uwagi na swoje mniejsze rozmiary.

Kominek typu koza

Dekoracją prawdziwie awangardową może być w pomieszczeniach kominek typu koza, kominek mylony jeszcze czasem z dawną kozą, synonimem delikatnie mówiąc skromności. Dziś koza oznacza raczej zmysł dekoracyjny.