Piecyk koza: czy warto go mieć?

Dobry piec wolno stojący typu koza to dziś nie lada gratka dla koneserów piękna, czy może lepiej – dla tych, którzy cenią klasykę wystroju, nie koniecznie minimalistyczną.

Czym jest piecyk koza?

Przede wszystkim, i to mocny argument, że koza jest piecykiem mobilnym do tego stopnia, że mniejsze egzemplarze można zabierać ze sobą. Koza to prawdziwa alternatywa w miejscach gdzie nie można postawić kominka stacjonarnego.

Jak grzeje piec typu koza

Koza zbudowana jest ze stali, również żeliwa, a ostatnio też z ozdobnych kafli ceramicznych.Koza za pewne spełnia swoje funkcje grzewcze w sposób tradycyjny, ale czy tradycyjny jest wygląd piecyka? Odpowiedź brzmi, tak. Ponadto taka alternatywa to możliwość ogrzania kubatury liczonej do dwustu metrów kwadratowych.

 

Dla kogo piecyk wolno stojący?

Na pewno właściciele domów czytali już co nieco na temat kozy, prasa branżowa uwzględnia taką dobrą alternatywę, pokazując zdjęcia pięknych piecyków. Montaż kozy jest bardzo szybki i łatwy. Inna rzecz, że kozy to również dobry pomysł dla wielbicieli klimatów surwiwalowych, bowiem to piecyk typu koza może ogrzać zimą domek letniskowy lub ogródek działkowy, w którym chcemy przezimować.