Niech ogień w kominku bucha

Tak to już jest, że do kominka wybieramy drewno. Przypominamy najważniejsze zalety takiego rozwiązania oraz podpowiadamy, jak kupić idealne drewno kominkowe. Dlaczego warto palić drewnem w kominku?

Nowoczesne kominek to urządzenie przystosowane do różnych rodzajów materiałów opałowych. Węgiel, drewno, brykiet, pellet, biopaliwo, lub gaz, sprawdzają się znakomicie. Ale to drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, mającym najlepszy wpływ na ekologię w ogóle, również na ekologię psychiczną i fizyczną ludzkiego ciała, nie mówiąc już o pierwszorzędnym bezpieczeństwie naszego kominka.

Jak wybrać drewno idealne?

Najlepiej jest zainwestować w drewno, po pierwsze liściaste, po drugie co najmniej 2 lata składowane w dobrze wentylowanym miejscu, wówczas mamy pewność, że nie będzie dymiło, a co za tym idzie nie wytworzy się osad zapychający komin.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup takiego drewna jak grab, buk lub dąb, przy czym drewno powinno być w grubych okrąglakach, określanych też, jako wałki, będziemy mieć wtedy pewność, że kupujemy dokładnie zamówioną ilość.

Aby zakup był w pełni dobry, należy go podeprzeć odpowiednimi akcesoriami kominkowymi, takimi jak szczotka do usuwania sadzy; pojemnik na drewno, aby zachować estetykę również wokół urządzenia; szczypce, którymi można bezpiecznie przekładać tlące się szczapy drewna; szufelka i wiaderko do usuwania popiołu.

Zadbajmy więc o sprawy z obu stron – z jednej o odpowiednie drewno, z drugiej zaś o przygotowanie sprzętu.