Kominki przenośne – do salonu i ogrodu

Biokominek oznacza postęp. Tak po prostu jest. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Bowiem biokominek oznacza dokładnie to co kominek, a jeśli ktoś mówi, że to nie to samo, to wciąż argumentem za posiadaniem biokominka jest fakt, że jest on dobry dla mieszkańca bloku, który nie może pozwolić sobie na posiadanie zwykłego, tradycyjnego kominka. Mało tego. Biokominek nadaje się świetnie na taras, balkon i do ogrodu!

Biopaliwo dla eko kominka

Paliwem biokominka nie jest drewno, które kopci. To zasadniczy plus. Do tego biopaliwo w postaci etanolu nie generuje innych smolistych substancji, a dwutlenku węgla góra tyle ile ludzkie płuca. Brak sadzy i popiołu to zdecydowany plus, bowiem wiąże się nie tylko z brakiem dymu, ale i zabiegów pielęgnacyjnych, które bywają uporczywe. W ten sposób biokominek pasuje na przykład na balkon w domu wielorodzinnym, nie wspominając o domu jednorodzinnym!

Rodzaje biokominków

Oczywiście biokominek nie ogrzewa miejsca tak jak tradycyjny kominek, i z tym należy się pogodzić, zgodnie z porzekadłem „coś za coś”. A tym „coś” przemawiającym za posiadaniem biokominka jest pewnie jego cena, tak jak i cena eksploatacji, czy wreszcie możliwość umieszczenia biokominka gdzie się tylko zażyczy jego właścicielowi. Biokominek może stać, wisieć lub po prostu być na widoku, wprowadzając klimat spokoju i łagodzić obyczaje. Koszt takiego biokominka zaczyna się już od kilkuset złotych, osiągając w swoich najdroższych formach do kilku tysięcy.