Kominek w pokoju dziecka? Czemu nie!

Podczas palenia w ekologicznym kominku nie ma zapachu i dymu. Co za tym idzie, zaprószenie ognia jest niemożliwe. W Europie Zachodniej i USA biokominki są już prozą życia. W Polsce rynek ekologicznych rozwiązań dopiero się rozwija, ale oferta nowoczesnych kominków już jest bardzo szeroka. Również dla najmłodszych.

Kominki zazwyczaj są, co zrozumiałe, montowane w dużym pokoju lub salonie. Ewentualnie, choć też rzadziej, w sypialni. Pytanie dotyczy natomiast czy w pokoju dziecięcym to dobre?

Nie z otwartym paleniskiem

W przypadku naprawdę małych dzieci lokalizowanie kominka w pokoju dziecięcym, co by nie mówić, jest ryzykowne zwłaszcza, jeśli kominek ma mieć otwarte palenisko, bo jeśli zamknięte, to ostatecznie można się skusić, lecz też z ograniczonym zaufaniem do dziecka, które może się poparzyć mimo wszystko. Chyba że mowa o biokominku..

Wyjściem jest biokominek

Biokominki należą do urządzeń bardzo bezpiecznych – szyba dzieli płomień od oglądających go oczu. Biokominki ponadto opalane są odmianą etanolu, który gwarantuje brak spalin, zatem również dymu. Do pokoju dziecięcego można wybrać biokominek o różnych rozwiązaniach estetycznych: bohatera z kreskówki, piłki nożnej czy bajkowych motyli. Biokominek wówczas oznacza prawdziwą frajdę dla najmłodszych.