Jak wybrać kominek powietrzny

Możesz ogrzać dom kominkiem. W tym celu zainwestuj w ogrzewanie powietrzne stosując do kominka system Dystrybucji Gorącego Powietrza (GDP).

Wkład kominkowy

Tak zwany kominek powietrzny jest w zasadzie wkładem kominowym ogrzewającym pomieszczenie. Ogrzewa on pomieszczenie nie tylko to w którym się znajduje, ale posiada możliwość przenoszenia ciepła również do innych pomieszczeń, rzecz jasna tych podłączonych do systemu DGP (Dystrybucji Gorącego Powietrza).

Sprawą pierwszorzędną jest moc wkładu. Moc powinna być dopasowana do powierzchni ogrzewanej. Istnieje szacunek przyjmujący, że 1kW mocy wkładu kominkowego przypada na każde 10 mkw. powierzchni.

System DGP

DGP jest systemem, który zasługuje na uwagę, ponieważ jest bardzo popularny a jednocześnie najtańszy z rozwiązań z wykorzystaniem kominka. System DGP to dwa rozwiązania: DGP grawitacyjny i DGP wymuszony. Grawitacyjny w sposób naturalny ogrzewa ciepłym powietrzem miejsca, do których ciepło samo dochodzi siłą podstawowego prawa fizyki. DGP wymuszony natomiast jest droższy, ponieważ dysponuje możliwością transportowania ciepłego powietrza dzięki zasysaniu ciepłego powietrza, które pompuje na przykład na wyższe piętra budynku.