Ekopaliwo do Twojego kominka: pellet

W niepamięć odchodzi opalanie węglem. Węgiel został zastąpiony przez paliwo bardziej wydajne, bardziej energooszczędne i, co przede wszystkim, ekologiczne.

Mowa o paliwie w sprasowanym granulacie, cieszącym się rosnącą popularnością. Jest to paliwo całkiem wygodne w użytkowaniu, wydajne podczas spalania, tym samym oszczędne.

Czym jest pellet?

Choć teoretycznie do produkcji pelletu może być wykorzystany dowolny rodzaj roślin, to najlepszej jakości paliwo pochodzi ze sprasowanych

Drzewne trociny, ścinki lub wióry, mieszanka z drzew iglastych a także liściastych. Wysuszone i rozdrobnione elementy opałowe poddaje się obróbce termicznej. Powstają wówczas niewielkie granulki, a ściślej: o długości paru centymetrów i średnicy poniżej 1 cm, czyli tak zwany pellet, który jako eko paliwo, bo z naturalnych surowców zawiera minimalne ilości szkodliwych dla środowiska substancji.

Obniża rachunek za ogrzewanie

Co chyba najistotniejsze pellet mieści się w kosztorysie węgla. Wysoka wydajność kotłów na pellet, sprawia, że tego opału starcza na dużo dłużej, a obrazuje to fakt, że pełny zbiornik na pellet wystarcza na tydzień. To wspaniała wiadomość dla prawdziwych koneserów z ograniczonym budżetem.