Dobieramy kominek do powierzchni domu

Aby kominek był wydajny, musi być dostosowany do domu, a wówczas musi być wpierw umieszczony w projekcie nowego domu. Zapewni wtedy ogrzewanie i niepowtarzalną atmosferę.

Co to znaczy – kominek dobrany do domu?

Rzeczą pierwszorzędną jest, aby kominek działał poprawnie spełniając swoje funkcje grzewcze. W związku z tym musi zostać poprowadzona lokalizacja kominka. Nie mniej ważna, a może nawet najważniejsze jest wzięcie pod uwagę układu pomieszczeń, czyli kanałów wentylacyjnych. Wreszcie priorytetowy jest wybór kominka, który podoła przewidzianej pracy, urządzenie o odpowiednich parametrach grzewczych.

Moc kominka a powierzchnia domu

Moc grzewcza oraz powierzchnia domu to dwa najważniejsze parametry brane pod uwagę podczas wyboru kominka. Zwykło się przyjmować, że moc kominka powinna wynosić 1kW na każde 10 m2 powierzchni grzewczej.

Jak rozprowadzić ciepło w domu?

Wybór kominka jest najważniejszy w przypadku domów dużych i piętrowych. Krótkie odcinki przewodów wentylacyjnych są wtedy najistotniejsze by cyrkulacja powietrza działała sprawnie. Na końcu każdej z dróg wentylacyjnych musi być kratka wentylacyjna lub anemostat. Dzięki temu, może to zadziwiać, ale możliwe jest ogrzanie kominkiem od kilku do nawet kilkunastu pomieszczeń w wybranym projekcie.