Ciepło i romantycznie

Widok płonącego, żywego ognia potrafi zrelaksować. Budzą się na taki widok ciepłe emocje. To zupełnie inny rodzaj wypoczynku, gdy możemy usiąść przy kominku. Zwłaszcza jeśli ogień w naszym kominku drastycznie kontrastuje z chłodną wilgocią za oknem, lub z śniegiem.

Sposób na dogrzanie domu

Etap wyboru projektu domu to czas na decyzje związane z ogrzewaniem. Ważne są priorytety, czy ma to być tylko dekoracja, a może tylko dogrzewanie? Na przykład możemy zdecydować się na system powietrzny kominka lub wodny – to odnośnie wkładów, ale również estetyki, która idzie w parze z projektem zawsze, bo i trudno sobie wyobrazić tak ostry pragmatyzm, by wykluczał całkiem estetykę.

Kominek bez dymu i sadzy

Otóż, możemy zdecydować się rozwiązanie pozbawione dymu i sadzy, czyli na biokominek. Nie ma wśród kominków takiej zróżnicowanej kategorii jak biokominki. Kominek taki napędza biopaliwo powstałe na bazie etanolu. Efektem ubocznym palenia jest para wodna oraz niewielkie ilości CO2. Wytwarza jednak też ciepło, dlatego minimum ostrożności nie zaszkodzi. Efekt estetyczny uzyskiwany za pomocą biokominka jest niezwykle atrakcyjny. Inwestycja za pewne nie pójdzie na marne.