Biokominek w bloku: najczęstsze pytania

Czym są biokominki?

Biokominek to wspaniała, bo nowoczesna alternatywa dla kominków nowoczesnych. Dlaczego wspaniała? A ponieważ właśnie z jednego jedynego powodu, czyli takiego, który pozwala mieć kominek na przykład w mieszkaniu w bloku, bowiem biokominek nie wymaga zamontowania żadnych przewodów kominowych, ani żadnych innych elementwów charakterystycznych dla tradycyjnych urządzeń kominkowych.

Gdzie umieścić nowoczesny kominek?

Biokominki bywają naprawdę nieduże, za to bardzo poręczne, z łatwością zmieszczą się na półce w łazience, komodzie w kuchni lub sypialni, koło telewizora w salonie, zmieniając tym klimat miejsc na zdecydowanie lepszy. Są też, a jakże, kominki wiszące – design jest różny, od romantyzmu przez modernizmu po postpostmodernizm.

Czy jest to bezpieczne urządzenie?

Biokominek to urządzenie, które w trakcie pracy wydziela CO2 o objętości zaledwie odpowiadającej płucom dorosłego człowieka, dlatego wymaga się jednak, by wietrzyć niekiedy pomieszczenie z biokominkiem.

Dlaczego biokominek jest nazywany ekologicznym?

Paliwem biokominka jest bioetanol. To alkohol odzyskiwany z fermentacji naturalnych produktów, odpowiednio nasycony. Paliwo jest bezwonne i nie wytwarza spalin.

Czy nie stwarza zagrożenia dla zdrowia?

Paliwo biokominka jest, jak dawno sprawdzono, całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Ponadto działa dodatnio na wilgotność powietrza. Jedynym skutkiem ubocznym spalania jest para wodna.