Zastosowanie i zasady montażu galanterii wentylacyjnej

Galanteria wentylacyjna może nic nie mówić laikom, tak samo jak anemostaty i kratki wentylacyjne, które na tą galanterie składają się. Galanteria dlatego, że mowa o asortymencie dekoracyjnym, ale pełniącym też ważne funkcje.

Kratka wentylacyjna i anemostat – zastosowanie

Kratki wentylacyjne, czyli funkcje estetyczne, bowiem zakrywają przewody instalacyjne. Ale służą one również do regulacji oporów przepływu powietrza, co zapewnia właściwe rozprowadzanie ciepłego powietrza w całym domu lub tylko w pomieszczeniu ogrzewanym.

Anemostaty zaś dzielimy na nawiewne i wywiewne, ponieważ anemostaty maskują otwory, którymi dostaje sie świeże powietrze. Poprawiają zatem komfort w pomieszczeniach gdzie są, przeciwdziałając przeciągom, utrzymując równomierną temperaturę wnętrz i zapobiegając przykrym zapachom.

Kratki i anemostaty – zasady montażu

Właściwe rozmieszczenie elementów galanterii wentylacyjnej oznacza prawidłowe działanie kominka. Galanteria powinna tworzyć zwarty układ, gwarantując niezakłócony przepływ powietrza.Generalną zasadą jest nie umieszczanie sprzętu w miejscu przebywania ludzi, bowiem może dawać mało komfortowe poczucie chłodu, podobnie złym pomysłem jest montowanie przy podłodze. Zaleca się montaż nad oknami.